Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem

Pokaz specjalny: Kult. Film/ 30 stycznia

Rezerwuj/Kup

Kult to prawdziwy fenomen. I to nie tylko sceny polskiej, ale w ogóle w skali świata. Zrodzeni z punkowej wrażliwości, stopniowo ewoluowali w stronę muzycznego kolektywu stanowiącego jedyną w swoim rodzaju mieszankę punk rocka, alternatywy, ska, reggae, jazzu, a nawet motywów muzyki jugosławiańskiej, z silnie zaznaczoną sekcją dętą.

„Zostałem muzykiem i nie ma innej alternatywy” – mówi Kazik Staszewski w produkcji „Kult. Film”. „Kult. Film” zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. To produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykanej więzi z fanami.

Czytaj więcej >>

Nasze miejsce na Ziemi

W kinie Bajka od 24 stycznia.

Obsypany nagrodami na kilkunastu festiwalach filmowych niezwykły film dokumentalny, który ogląda się jak najlepszą fabułę. Opowieść o ośmiu latach pogoni za marzeniem o harmonijnym i szczęśliwym życiu w zgodzie z prawami natury.Hołd złożony niezwykłemu bogactwu otaczającej nas przyrody, którą musimy nauczyć się rozumieć zanim będzie naprawdę za późno. Nieocenione źródło wiedzy o otaczającym nas świecie, który okazuje się znacznie bardziej niezwykły niż nam się wydaje.

Czytaj więcej >>

Brazylijczycy

W kinie Bajka od 24 stycznia.

W małym węgierskim miasteczku Acsa rozpoczyna się turniej piłkarski. Miejscowy ksiądz namawia burmistrza (Ernő Fekete), aby po raz pierwszy w historii zaprosił do udziału w rozgrywkach drużynę złożoną z zawodników cygańskiego pochodzenia. Okazuje się, że tegorocznym sponsorem nagrody głównej jest brazylijski milioner, a stawką w konkursie wyjazd do Rio de Janeiro. Miasto ogarnia chaos. Rozpoczynają się pełne emocji mistrzostwa, które przybierają nieoczekiwany obrót.

Czytaj więcej >>

Poznajmy się jeszcze raz

W kinie Bajka od 31 stycznia.

„Poznajmy się jeszcze raz”, najprzyjemniejszy film tej zimy i kinowy przebój we Francji (ponad milion widzów po dwóch tygodniach wyświetlania).
Co byś zrobił, aby raz jeszcze poczuć pierwszą miłość? Ile byś dał, by na nowo przeżyć najpiękniejszy dzień swojego życia? Powrót do cudownych chwil może mieć wysoką cenę.

Czytaj więcej >>

Kłamstewko

 W kinie Bajka od 7 lutego.

Czarny koń Oscarowego wyścigu, nominowany do dwóch Złotych Globów, okrzyknięty przez krytyków jednym z najlepszych filmów roku.  Słodko-gorzki film Lulu Wang był jednym z przebojów ostatniego festiwalu Sundance. Komediodramat Amerykanki o chińskich korzeniach w idealnych proporcjach łączy humor ze wzruszeniem, a osobistą historię z imponującą lekkością przekuwa we wspólne doświadczenie wszystkich, którzy kiedykolwiek znaleźli się gdzieś pomiędzy: krajami, kulturami, językami. Między dzieciństwem a dorosłością.

Czytaj więcej >>

Zenek

W kinie Bajka od 14 lutego.

„Zenek” – film oparty na życiorysie Zenona Martyniuka – opowiada historię chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie, by śpiewać i bawić tłumy. Ukazuje drogę Zenka do ogromnego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, przypłaconej często niemałymi wyrzeczeniami, zyskując miano króla polskiego disco polo. Opowieść ubarwiona jest zdarzeniami, które przytrafiały się w tamtym czasie muzykom disco polo, a których konsolidacja w jednym filmie pozwala barwniej nakreślić realia lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych w Polsce. Oś fabuły zbudowana jest jak film paradokumentalny. W różnych momentach pojawiają się współczesne postacie bohaterów (grane przez aktorów), które wspominają i zapowiadają wydarzenia.

Czytaj więcej >>