Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem

Zapraszamy do współpracy kina i domy kultury

Zapraszamy do współpracy kina i domy kultury, które chciałyby wziąć udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (NHEF) w 2021 i 2022 roku

Szanowni Państwo,

zapraszamy kina i domy kultury do współpracy przy organizacji 16 edycji projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (NHEF), czyli cyklicznych seansów dla szkół wszystkich poziomów nauczania, od przedszkoli do szkół ponadpodstawowych w tygodniu w godzinach porannych.

W obecnym roku szkolnym w projekcie miało wziąć udział aż 95 kin i domów kultury, zaplanowanych było ponad 3800  pokazów z frekwencją z 7 miesięcy na poziomie 400 tysięcy widzów.

Średnia frekwencja wynosi  560 widzów miesięcznie w statystycznym kinie lub ośrodku kultury, jest ona uzależniona od ilości pokazów, czasami jest to 200 osób jeśli odbywa się jeden lub dwa pokazy miesięcznie lub 2-3 tyś jeśli w kinie odbywa się 15-20 pokazów miesięcznie.

Ważne daty: 

9 marca – start naboru kin i domów kultury do projektu

30 marca – zakończenie naboru kin i domów kultury

15 kwietnia – ustalenie harmonogramu pokazów na okres od października 2021 do kwietnia 2022, który znajdzie się w formularzu zgłoszeniowym dla nauczycieli

17 maja – start zapisów dla szkół

5 października – koniec zapisów szkół

11 października – start pokazów

30 kwietnia – koniec pokazów

Jeśli nie mają Państwo pewności czy NHEF będzie się u Państwa cieszył zainteresowaniem szkół i przedszkoli, zachęcamy do spróbowania bez dalszych zobowiązań. Decyzję o realizacji pokazów mogą Państwo podjąć w momencie, gdy będą Państwo wiedzieli, że szkoły są nimi zainteresowane – a więc pod koniec zapisów szkół (na przełomie września i października). Jeśli liczba zapisów okaże się dla Państwa satysfakcjonująca, uruchomią Państwo projekcje. W przeciwnym wypadku mogą je Państwo odwołać bez konsekwencji.

W celu przygotowania się do naboru grup przedszkolnych i szkolnych oraz sprawdzenia ich zainteresowania NHEF i ustalenia frekwencji na pokazach, należy przygotować dla nich niezbędne informacje. W tym celu należy wykonać kilka poniższych kroków.

Krok 1. Wybór cykli filmowych dla każdej grupy wiekowej, które chcieliby Państwo u siebie oferować. Na początek kina najczęściej wybierają po jednym cyklu dla każdej grupy wiekowej, w kolejnym roku wymieniają je na inne i w ten sposób mogą co roku proponować widzom nową ofertę. Cykle pogrupowane są według następujących kategorii wiekowych i poziomów nauczania:

– przedszkole

– szkoły podstawowa, klasy 1-3

– szkoła podstawowa, klasy 4-6

– szkoła podstawowa, klasy 7-8

– szkoła ponadpodstawowa.

Krok 2. Do 15 kwietnia 2021 r.  ustalenie dat siedmiu pokazów w obrębie każdego cyklu – w każdym miesiącu odbywa się min. 1 pokaz w ramach cyklu, zatem całość trwa od października 2021 do kwietnia 2022.

Cykle z 7 filmami i datami znajdą się w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie internetowej projektu www.nhef.pl. Szkoły zapisują się za pośrednictwem formularza od 17 maja do 5 października. W tym okresie trwa promocja projektu, czyli przekazywane są informacje do szkół.

Krok 3. Informacja ile katalogów NHEF będą Państwo chcieli przekazać  do szkół i nauczycieli, aby wszyscy mogli się zapoznać z programem w okresie promocji projektu, czyli od 17 maja do 5 października.

Krok 4. Ustalenie cen karnetów na cały cykl (czyli 7 filmów) lub biletów na pojedyncze seanse (jeśli zdecydują się Państwo na możliwość udziału widzów w pojedynczych seansach). Zapisy szkół w formularzu zgłoszeniowym są przyjmowane na cały cykl, czyli na 7 filmów, niezależnie od tego jaką formę płatności wybiorą szkoły (bilety czy karnety). W razie obostrzeń jesteśmy również przygotowani, aby przejść na wersję online projektu.

Ostateczny termin na zgłoszenia kin i ośrodków kultury do NHEF: 30 marca 2021.

W zgłoszeniu prosimy podać:

– nazwę instytucji

– adres

– NIP

– liczbę miejsc w sali projekcyjnej – czyli maksymalną liczbę miejsc dostępnych w zapisach dla szkół

– imię i nazwisko osoby kontaktowej

– adres mailowy

– telefon

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym marek.luzynski@nowehoryzonty.pl 

Pozdrawiam, 

Marek Łużyński

koordynator projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

marek.luzynski@nowehoryzonty.pl

Każdy ma swoje lato

Wyróżniona na Festiwalu w Gdyni 2020 kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach. W głównych rolach brawurowo zagrali Anita Poddębniak, Maciej Grzybowski, Nicolas Przygoda oraz Sandra Drzymalska.

Akcja debiutanckiego filmu Tomasza Jurkiewicza rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny (w tej roli świetna Sandra Drzymalska), który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny.

Czytaj więcej >>

Co w duszy gra

Joe Gardner nauczyciel muzyki, którego największą pasją jest jazz, otrzymuje życiową szansę: będzie mógł grać w najlepszym klubie jazzowym w mieście. Dosłownie jedno małe potknięcie sprawia, że przenosi się z ulic Nowego Jorku do Przedświatów – fantastycznego miejsca, w którym nowe dusze, zanim udadzą się na Ziemię, zdobywają swoje osobowości. Zdeterminowany by powrócić do swojego ziemskiego życia, Joe łączy siły z duszą 22, której zupełnie obce są uroki ludzkiej egzystencji. Kiedy Joe usilnie próbuje pokazać 22, dlaczego ludzkie życie jest wspaniałe, sam ma szansę znaleźć odpowiedzi na niektóre spośród najważniejszych życiowych pytań.

Czytaj więcej >>

Zabij to i wyjedź z tego miasta

Laureat Złotych Lwów dla Najlepszego Filmu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Animacja Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni. Ten pełnometrażowy debiut pierwszego polskiego twórcy animacji, któremu retrospektywę zorganizowało prestiżowe nowojorskie Museum of Modern Art (MoMa), zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości.

Czytaj więcej >>

Obiecująca. Młoda. Kobieta

Wizjonerski reżyser Emerald Fennell („Obsesja Eve”) przedstawia nowe oblicze słodkiej zemsty. Wszyscy zawsze mówili o Cassie (Carey Mulligan), że to obiecująca młoda kobieta… ale zdarzyło się coś, co brutalnie zmieniło jej przyszłość. W jej życiu nic nie jest tym, na co wygląda. Jest niezwykle bystra, kusząco przebiegła, a nocami prowadzi sekretne podwójne życie. A teraz, dzięki niespodziewanemu spotkaniu, Cassie otrzymuje szansę, by rozliczyć się z przeszłością. I na pewno tę szansę wykorzysta.

Czytaj więcej >>

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby

Dwójka przyjaciół na tropie złodzieja ‒ Cienia Sztuki, który jest zamieszany w kradzieże cennych przedmiotów. Mali detektywi próbują dociec prawdy i pomóc zaprzyjaźnionemu komisarzowi. Kolejny film z serii przygód Lassego i Mai.

Kolejna tajemnica w małym szwedzkim miasteczku Valleby. Tym razem Lasse i Maja spróbują pomóc policjantowi rozwiązać kryminalną zagadkę kradzieży dzieł sztuki, co z każdą chwilą będzie stawało się trudniejsze i bardziej niebezpieczne. Jak zakończy się próba schwytania Cienia Sztuki? Jedno jest pewne: że nic nie jest takie, jak się wydaje, a pozory mylą. Młodzi detektywi muszą wykorzystać swój spryt i umiejętność logicznego łączenia drobnych faktów oraz przechytrzyć nieuczciwych dorosłych. Doskonałe kino przygodowe z głębszym przesłaniem.

Czytaj więcej >>

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

Pierwsze zlecenie dla Detektywistycznego Biura Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?

Bohaterowie popularnej serii filmów otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Konkurs Hammarabi ma szansę stać się wielkim wydarzeniem w szkole w Valleby. Nagrodą jest starożytna księga, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem konkursu książka znika w tajemniczych okolicznościach. Bez niej konkurs nie może się odbyć! Uczniowie szykowaliby się na próżno, a w dodatku szkoła straciłaby swój prestiż. Od początku zaangażowani w sprawę Lasse i Maia podejmują próbę odnalezienia zguby. Energiczna i przebojowa dziewczynka jest zupełnym przeciwieństwem nieśmiałego Lasse. Czy dzieci dojdą po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązaniu zagadki pomoże im biała gołębica? Przebojowy wstęp do popularnej serii filmów o przygodach małych detektywów.

Czytaj więcej >>