Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem

SamSam

W kinie Bajka od 7 sierpnia 2020 r.

Studio, które stworzyło Minionki, przedstawia przezabawne i pełne akcji przygody najmniejszego superbohatera galaktyki. „Samsam” to nowe dzieło producentów „Chłopca i wilka” oraz oscarowych animacji „Trio z Belleville” i „Ernest i Celestyna”, będące kinową wersją serialu, który również w Polsce zdobył dużą popularność. Dołącz do Samsama i jego fantastycznych przyjaciół. Zwiedzaj kosmos i sięgnij gwiazd w poszukiwaniu zaginionej supermocy. Być może odkryjesz nową planetę lub dotrzesz tam, dokąd nie dotarł jeszcze żaden dzieciak. 

Czytaj więcej >>

Babyteeth

W kinie Bajka od 7 sierpnia 2020 r.

Kiedy poważnie chora nastolatka Milla szaleńczo zakochuje się w drobnym handlarzu narkotyków Mojżeszu, jest to najgorszy koszmar dla jej rodziców. Z czasem Milla traci moralność i wkrótce pokazuje wszystkim ze swojego otoczenia – jej rodzicom, Mojżeszowi, wrażliwemu nauczycielowi muzyki, młodemu skrzypaczowi i rozbrajająco uczciwej ciężarnej sąsiadce – jak żyć tak, jakbyś nie miał nic do stracenia. To, co mogło być katastrofą dla rodziny Finlay, prowadzi do puszczenia i znalezienia łaski we wspaniałym chaosie życia. Babyteeth z radością odkrywa, jak dobrze żyć i jak daleko posuniemy się do miłości.

Czytaj więcej >>

Włoskie wakacje

W kinie Bajka od 7 sierpnia 2020 r.

Liam Neeson w cudownej, komediowej odsłonie, w rozgrzewającej serce opowieści o tym, że w malowniczej Toskanii… wszystko można zacząć od nowa! Robert i jego syn Jack przyjeżdżają do Włoch, by jak najszybciej sprzedać rodzinną willę. Okazuje się jednak, że dom wymaga gruntownego remontu, ich przymusowe wakacje potrwają dłużej niż zakładali, a w malowniczej Toskanii… wszystko można zacząć od nowa.

Czytaj więcej >>

Scooby-Doo

W kinie Bajka od 31 lipca 2020 r.

W pierwszej kinowej animacji ze Scooby-Doo w roli głównej poznamy nowe wątki, dotyczące pochodzenia uroczego psiaka. Zobaczymy też najbardziej zawiłe śledztwo w historii Tajemniczej Spółki. SCOOBY-DOO! pokazuje początki wieloletniej przyjaźni Scooby’ego i Kudłatego. Dowiemy się, jak wspólnie z Fredem, Velmą i Daphne założyli oni słynną Tajemniczą Spółkę. Teraz, po setkach śledztw i przygód, Scooby i jego gang stają w obliczu największego i najtrudniejszego wyzwania. Ktoś chce uwolnić psa z zaświatów, Cerbera. Młodzi detektywi starają się powstrzymać globalną „apsokalipsę”. Jednocześnie odkrywają sekrety z przeszłości Scooby’ego i poznają jego przeznaczenie – wspanialsze, niż ktokolwiek sobie wyobrażał.

Czytaj więcej >>

Jezioro dzikich gęsi

W kinie Bajka od 31 lipca 2020 r.

„Jezioro Dzikich Gęsi” to nowy film Diao Yinana, laureata Złotego Niedźwiedzia za „Czarny węgiel, kruchy lód”. Jego najnowszy film jest wielopoziomowym, pełnym retrospekcji kryminałem noir, w którym nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Reżyser kolejny raz stworzył prawdziwą ucztę dla zmysłów. Film pokazywany był w konkursie głównym ubiegłorocznego festiwalu w Cannes.

Czytaj więcej >>

xABo: Ksiądz Boniecki

W kinie Bajka od 24 lipca 2020 r.

Nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym dokument „xABo: Ksiądz Boniecki” w reżyserii Aleksandry Potoczek. To filmowa podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie zadaje sobie każdy człowiek i intymny portret Księdza Adama Bonieckiego. 

Czytaj więcej >>