Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem

Otwieramy rezerwację! – „Nie czas umierać” w kinie Bajka

W kinie Bajka od 1 października 2021 r.

James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

Czytaj więcej >>

Aida

W kinie Bajka od 17 września 2021 r.

To był szok, który nauczył nas, że świat może wywrócić się do góry nogami w ciągu jednej chwili. Życie jest kruche. System jest kruchy. To poczucie stale mi towarzyszy. – mówi Jasmila Žbanić, reżyserka nominowanej do Oscara, pokazywanej w Konkursie Festiwalu w Wenecji „Aidy”. Podobnie jak w głośnej, nagrodzonej przed laty Złotym Niedźwiedziem na Berlinale „Grbavicy”, również i w swoim najnowszym filmie Žbanić podejmuje temat wojny w byłej Jugosławii. A dokładnie masakry w Srebrenicy, gdzie ponad 8 tysięcy bośniackich muzułmanów, mężczyzn i chłopców, zostało zamordowanych przez Serbów na oczach żołnierzy międzynarodowych sił pokojowych.

Czytaj więcej >>

Mistrz

W kinie Bajka od 27 sierpnia 2021 r.

Akcja filmu rozgrywa się w początkowym okresie funkcjonowania obozu koncentracyjnego Auschwitz. Przedwojenny mistrz Warszawy w wadze koguciej Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski, trafił do niego w pierwszym transporcie w 1940 roku. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, stoczył podczas 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru. – „Jest to przede wszystkim opowieść o niezwykłym człowieku, który dzięki swojej pasji i umiejętnościom pokazał, że nawet w tak nieludzkich warunkach można pokonać zło i zachować godność. Tworząc scenariusz, podjąłem się tematu, który jest mi szczególnie bliski poprzez osobę dziadka, ocalałego z zagłady więźnia Auschwitz” – podkreśla reżyser Maciej Barczewski. „Tytuł filmu ‘Mistrz’ traktuję jako pytanie, a także jako słowo, które ma wiele różnych definicji i interpretacji. Cały film jest próbą odpowiedzi na pytanie: Co to znaczy być mistrzem?” – dodaje Piotr Głowacki.

Czytaj więcej >>

Mała wielka stopa 2: W rodzinie siła

Nie ważne czy jesteś mały, wielki, kosmaty czy zupełnie bezwłosy, jeśli masz odwagę, fantazję i jesteś trochę zwariowany, możesz dokonać wielkich rzeczy i przeżyć niesamowitą przygodę. Pamiętacie Adama, który odkrył, że jego zaginiony ojciec jest potomkiem legendarnego Yeti? Okazało się, że Adam też odziedziczył po nim niesamowite zdolności, które teraz bardzo mu się przydadzą. Jego tata, który dzięki wielkiej popularności pomaga chronić przyrodę, wyrusza na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu. Tutejsze zwierzęta zagrożone są wyginięciem, bo bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę. Od wyjazdu ojciec nie daje znaku życia, więc Adam zbiera swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową.
To co odkryją w dalekiej puszczy, zjeży im włos na głowie i futro na grzbiecie. Będą musieli użyć wszystkich swych ludzkich i zwierzęcych talentów, aby pokonać intruzów, odnaleźć zaginionego ojca i ocalić rezerwat.

Czytaj więcej >>

Oferta sponsorska

Kino Bajka to ostatnie lubelskie kino studyjne. Rozpoczęliśmy swoją działalność 05 października 1991 roku filmem “Tańczący z wilkami”. Przez ostatnie lata przeszliśmy kilka poważnych kryzysów – pojawienie się pierwszych multipleksów, cyfryzacja kin. Samo otwarcie zbiegło się z trudnym momentem dla rynku kin – to właśnie na początku lat 90. rozpoczął się okres kaset video, ale Bajka, proponując swoim widzom ambitny repertuar, zachęciła ich do wizyt w kinie. Przez lata wiele się u nas zmieniło – stare projektory wymieniliśmy na nowe, cyfrowe. Wybudowaliśmy nowoczesną, kameralną salę niebieską, a w czasie lockdownu odremontowaliśmy salę czerwoną.

Pandemia była dla nas, jak dla większości placówek związanych z kulturą czy rozrywką ogromnym wyzwaniem. Pomimo trudności podnosimy się i chcemy nadal zapewniać naszym widzom rozrywkę na najwyższym poziomie. Dlatego od września rozpoczynamy nowy cykl, trwający do czerwca przyszłego roku – OPERA & BALET W KINIE pod patronatem medialnym Radia Lublin oraz Dziennika Wschodniego.  Będą to cykliczne spotkania z kulturą wysoką, dostępne dla każdego. Program jest bardzo zróżnicowany – od koncertów Andre Rieu aż po słynne opery, takie jak La traviata, Romeo i Julia czy Halka (łącznie około 25 tytułów). Są to wydarzenia wyjątkowe, niedostępne w innych lubelskich kinach,    a jednocześnie skierowane do szerokiego grona odbiorców, mogące stanowić wartościową rozrywkę dla mieszkańców Lublina.

Współpraca sponsorska przy tym wydarzeniu mogłaby przynieść korzyści dla obydwu stron. My, dzięki finansowemu wsparciu Państwa firmy moglibyśmy zorganizować to wyjątkowe wydarzenie, a Państwo zyskalibyście atrakcyjne miejsce reklamy.

CO MOŻEMY ZAOFEROWAĆ:

Przy wsparciu w wysokości: od 5.000,00 zł

 • 30 sekundowy spot reklamowy wyświetlany przed wydarzeniem
 • Możliwość rozłożenia swoich materiałów promocyjnych                        w przestrzeni kina
 • podziękowanie przed wydarzeniem

Przy wsparciu w wysokości: od 10 000,00 zł

 • 30 sekundowy spot reklamowy wyświetlany przed każdym seansem w kinie przez okres trzech miesięcy
 • możliwość rozłożenia swoich materiałów promocyjnych               w przestrzeni kina
 • podziękowanie przed wydarzeniem
 • pula voucherów dla Państwa pracowników
 • logo Państwa Firmy na materiałach reklamowych

Przy wsparciu w wysokości: od 15 000,00 zł

 • 30 sekundowy spot reklamowy wyświetlany przed każdym seansem w kinie przez okres sześciu miesięcy
 • możliwość rozłożenia swoich materiałów promocyjnych                        w przestrzeni kina
 • podziękowanie przed wydarzeniem
 • pula voucherów dla Państwa pracowników
 • logo Państwa firmy na materiałach reklamowych

Jesteśmy również otwarci na Państwa propozycje.

Zachęcamy do kontaktu.

Kino „Bajka”

20-039 Lublin, ul Idziego Radziszewskiego 8

tel. 602 436 094

www.kinobajka.pl          mail: kinobajka@o2.pl        

 

Z wyrazami szacunku

                                                                           Waldemar Niedźwiedź

Small World

W tajemniczych okolicznościach, sprzed rodzinnego domu, zostaje uprowadzona dziewczynka. Jedynym śladem zajścia pozostaje widziana w okolicy rosyjska ciężarówka. Matka dziewczynki (Marietta Żukowska), wspierana przez policjanta Roberta (Piotr Adamczyk), wyrusza w pościg, ale nie jest w stanie zatrzymać porywaczy. Po latach, wciąż gnębiony wyrzutami sumienia Robert wpada na trop, który pozwala mu wrócić do sprawy. Odkryte na miejscu eksplozji rosyjskiej kamienicy dowody naprowadzają go na ślad międzynarodowej szajki przestępczej. Tymczasem w Bangkoku, nastolatka Ola (Julia Wieniawa) jest zmuszana spełniać wszystkie zachcianki bogatego biznesmena. Co stanie się, gdy los zetknie dziewczynę z polskim stróżem prawa?

Czytaj więcej >>

Lassie, wróć!

W kinie Bajka od 20 sierpnia 2021 r.

Najsłynniejszy pies świata powraca na duże ekrany. „Lassie Come Home” to chwytająca za serce historia nierozerwalnej przyjaźni chłopca i jego wiernego owczarka Collie, oparta na bestsellerowej książce Erica Knighta, do dziś uchodzącej za najpiękniejszą tego typu opowieść, jaką kiedykolwiek napisano.

Czytaj więcej >>

Moja cudowna Wanda

Szwajcarska produkcja z Agnieszką Grochowską w roli głównej to słodko – gorzka opowieść o dysfunkcyjnej familii, w której każdy ma coś na sumieniu. Jest w nim miejsce na komedię pomyłek, zaskakujący mezalians oraz społeczny dramat klasowy z problemem imigracji zarobkowej w tle. „Moja cudowna Wanda” to kino kpiące z poczucia wyższości i kipiące od emocji. Szacowna i zamożna rodzina Wegmeister-Gloor potrzebuje opieki dla schorowanego nestora rodu. Zadania tego podejmuje się 35-letnia Polka imieniem Wanda, w tej roli elektryzująca Agnieszka Grochowska. Kobieta opiekuje się wiekowym Josefem, spędzając sporo czasu z jego rodziną w pięknej willi nad jeziorem. Nikt nie spodziewa się, że ta niewinna sytuacja rozwinie się w eksplodującą emocjami i wydarzeniami historię. Zbliżające się siedemdziesiąte urodziny mężczyzny oznaczają dla Wandy dodatkowe obowiązki, ale i szansę na większy zarobek. To dla kobiety ważne, bo wszelkie pieniądze, jakie udaje jej się zebrać, przesyła do Polski, gdzie rodzice Wandy opiekują się dwójką jej dzieci. Wśród swoich pracodawców bohaterka wzbudza ambiwalentne uczucia. Mężczyźni – Josef i jego dorosły syn Gregi– są nią oczarowani, z kolei żona oraz córka Josefa wydają się być nieufne, traktując ją z góry. Zwłaszcza Sophie jest podejrzliwa, a znalezione w materacu pieniądze ściągają na Wandę lawinę podejrzeń o kradzież. Obrażona Wanda wyjeżdża. Ale to dopiero początek historii…

Czytaj więcej >>

Jutro czeka nas długi dzień

Dokumentalny portret polskiej lekarki pracującej w Indiach to poruszająca opowieść o poświęceniu i krzepiący film pokazujący siłę dobra. Do indyjskiego ośrodka Jeevodaya (w sanskrycie – “świt życia”) przyjechała w 1989 roku. Miała czterdzieści lat, dyplom ukończenia szkoły medycznej, w portfelu – 3 tysiące dolarów otrzymane od prymasa Józefa Glempa na działalność misyjną, a w głowie – chęć ratowania tych, których nikt inny ratować nie chciał. Od trzydziestu lat Helena Pyz pomaga trędowatym, leczy, prowadzi szkołę dla dzieci znajdujących się w ośrodku – dba, by każdy miał miejsce do spania i nie chodził głodny. W Indiach, gdzie trędowatych wciąż traktuje się jak najniższą kastę ludzi, a ich choroba sprawia, że ludzie odwracają wzrok, Helena Pyz pokazuje, że prawdziwe dobro nie boi się odrzucenia. Dla kilkuset dzieci przebywających w Jeevodaya jest “Mamą” – tak zwracają się do niej miejscowe dzieciaki. Otaczają ją każdego dnia. Nie tylko dlatego, że darzą ją miłością – Helena Pyz, która w młodości chorowała na polio, od lat porusza się na wózku i sama wymaga pomocy. Nie przeszkadza jej to jednak w pełnieniu swojej misji.

Czytaj więcej >>

Kraina smoków

Animowana komedia o szalonych przygodach trójki niezwykłych przyjaciół: smoka, chłopca i leśnego skrzata. Nie ważne jak bardzo się różnicie. Jeśli macie wspólny cel, razem możecie pokonać największe przeciwności. Ekranizacja bestsellerowej książki dla dzieci i młodzieży, która znalazła ponad 3 miliony nabywców na całym świecie. Zaciszna Smocza Dolina, czyli spokojna przystań wszystkich smoków jest zagrożona najazdem ludzi. Wiele wskazuje na to, że zażegnany przed wiekami konflikt między ludźmi i smokami może rozgorzeć na nowo. W tej sytuacji dzielny srebrny smok Lung, wiedziony wiarą w legendę o smoczym raju, postanawia wyruszyć na jego poszukiwanie. Jest przekonany, że to właśnie tam wszystkie smoki będą już na zawsze bezpieczne. Bez zgody Smoczych Mędrców wymyka się z Doliny w towarzystwie zaprzyjaźnionego leśnego skrzata. Po drodze dołącza do nich pewien chłopiec, który uważa się za „smoczego jeźdźca”, choć do tej pory smoki oglądał tylko na obrazkach. Tropem tej niezwykłej trójki podąża pewna niebezpieczna istota, która na rozkaz ludzi o mrocznych sercach, ma pokrzyżować ich plany. Smok, chłopiec i skrzat to jednak niezwykłe trio, a ich odwaga, spryt i poczucie humoru, okażą się bardzo skuteczną bronią.

Czytaj więcej >>