Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem

Bezpłatne ferie on-line w kinie Bajka

Szanowni Państwo,

W dniu 2 stycznia 2021 r. rozpoczynają się ferie zimowe, które z powodu epidemii Covid-19 muszą odbywać się w najwyższym rygorze sanitarnym.  W tym trudnym czasie kino Bajka wraz z władzami Miasta Lublin wyszło naprzeciw oczekiwaniom rodziców i najmłodszych widzów i postanowiło zaprosić wszystkich lublinian do udziału w bezpłatnych projekcjach on-line.

W dniach od 2 do 17 stycznia 2021 r., za pośrednictwem platformy streamingowej Vimeo, kino Bajka udostępni wszystkim chętnym aż 14 niezwykłych filmów do obejrzenia.

Jak to działa?

Aby wziąć udział w feriach on-line, należy przesłać „Zamówienie projekcji” na adres e-mail kinobajka@o2.pl. Zamówienie powinno zawierać tytuł filmu, który chcemy obejrzeć wraz z naszymi pociechami oraz następujące oświadczenie:

„Oświadczam, że jestem mieszkanką/mieszkańcem Lublina”

W ciągu 24 godzin od wysłania „Zamówienia projekcji” nadawca otrzymuje odpowiedź zwrotną wraz z linkiem aktywacyjnym oraz instrukcją logowania do platformy Vimeo, niezbędnymi do obejrzenia filmu. 

Instrukcja logowania do platformy Vimeo

  1. W wiadomości mailowej otrzymują Państwo link, w który należy wejść, by zostać przekierowanym na platformę Vimeo.
  2. Aby zobaczyć film, widz musi założyć konto na platformie Vimeo. Konto jest darmowe. Można je założyć z pomocą Facebooka, poczty Gmail lub z użyciem dowolnego adresu mailowego.
  3. Powyżej znajduje się zdjęcie okna logowania. Tutaj zakładamy konto z użyciem Facebooka (opcja: Join with Facebook), konta Google (opcja: Join with Google) lub dowolnego adresu mailowego (opcja: Join with email).• Join with email: wpisujemy imię i nazwisko (First and last name), adres mailowy (Email address) i hasło (Password).
   • Join with Facebook: klikamy przycisk, a system automatycznie łączy nasze konto na Vimeo z kontem na Facebooku.
   • Join with Google: klikamy przycisk, a system automatycznie łączy nasze konto na Vimeo z kontem Google.
  4. Po założeniu konta otrzymujemy maila z potwierdzeniem jego założenia i zostajemy przekierowani do strony z filmem. U góry okna pokazuje się nasz login, a poniżej informacja o cenie za film. FILM JEST UDOSTĘPNIANY BEZPŁATNIE, a zatem informację o cenie należy pominąć i kliknąć przycisk „CONTINUE”.
  5. W kolejnym oknie wybieramy opcję „WATCH NOW”
  6. Przechodzimy do filmu, który odtwarza się automatycznie.

MIŁEGO SEANSU!

Ferie on-line w kinie Bajka – program pokazów

1) Pettson i Findus – najlepsza gwiazdka Czytaj więcej >>>
2) Biuro detektywistyczne Lassego
i Mai. Pierwsza Tajemnica
Czytaj więcej >>>
3) Klara Muu Czytaj więcej >>>
4) Superagentka Czytaj więcej >>>
5) Halvdan – prawie wiking Czytaj więcej >>>
6) Mirai Czytaj więcej >>>
7) Sonia Czytaj więcej >>>
8) Szybcy i Śnieżni Czytaj więcej >>>
9) Kapitan Morten
i Królowa Pająków
Czytaj więcej >>>
10) Cały świat Romy Czytaj więcej >>>
11) Niezwykłe Lato z Tess Czytaj więcej >>>
12) Jestem William Czytaj więcej >>>
13) Przygoda Nelly Czytaj więcej >>>
14) Nie jestem czarownicą Czytaj więcej >>>

Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka

Aktorska adaptacja uwielbianych przez dzieci książek ilustrowanych, w której para bohaterów, kot Findus i opiekujący się nim Pettson, przygotowuje się do nadchodzących Świąt.

Stary Pettson i Findus – kot o duszy krnąbrnego dziecka, przygotowują się do gwiazdki. Jest tyle do zrobienia! Trzeba znaleźć choinkę, wysprzątać, przygotować świąteczne potrawy i zrobić wiele innych poważnych rzeczy! Przygotowania nie należą do najłatwiejszych. Za oknem szaleje śnieżyca, a Pettson upiera się, że nie potrzebuje pomocy sąsiadów. Findusowi marzą się święta z przyjaciółmi, ale Pettson wstydzi się zaprosić innych na wigilijną kolację. Rezolutny kot bierze sprawy w swoje łapki. Aktorska ekranizacja przygód bohaterów doskonale znanych ze szwedzkiej serii książek ilustrowanych autorstwa Svena Nordqvista.

Czytaj więcej >>

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

Pierwsze zlecenie dla Detektywistycznego Biura Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?

Bohaterowie popularnej serii filmów otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Konkurs Hammarabi ma szansę stać się wielkim wydarzeniem w szkole w Valleby. Nagrodą jest starożytna księga, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem konkursu książka znika w tajemniczych okolicznościach. Bez niej konkurs nie może się odbyć! Uczniowie szykowaliby się na próżno, a w dodatku szkoła straciłaby swój prestiż. Od początku zaangażowani w sprawę Lasse i Maia podejmują próbę odnalezienia zguby. Energiczna i przebojowa dziewczynka jest zupełnym przeciwieństwem nieśmiałego Lasse. Czy dzieci dojdą po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązaniu zagadki pomoże im biała gołębica? Przebojowy wstęp do popularnej serii filmów o przygodach małych detektywów.

Czytaj więcej >>

Klara Muu

Pogodna opowieść o marzeniach bohaterki, które nabrały zupełnie innych, od zamierzonych odcieni. Klara to mała krowa, mieszkająca razem ze swoją mamą w mieście. Największym marzeniem Klary jest zostanie gwiazdą muzyki i wiążąca się z tym sława. Klara od wielu lat nie widziała się z ojcem, więc gdy otrzymała od niego list, wyruszyła w podróż na wieś, żeby się z nim spotkać. Podróż zamienia się w jedną wielką przygodę… Klara staje przed koniecznością pomocy ojcu, ratuje jego gospodarstwo przed chciwym biznesmenem, poznaje przyjaciół i rozumie w końcu, że sława może przejawiać się na wiele różnych sposobów, a bycie gwiazdą nie jest zarezerwowane jedynie dla artystów.

Czytaj więcej >>

Superagentka

Duńska animacja o 10-letniej Agathe-Christine to kino detektywistyczne dla młodych widzów w najlepszym wydaniu.

Gdy dziewczynka przeprowadza się z rodziną do nowego miasta, natychmiast zakłada biuro detektywistyczne, a w lokalnym sklepiku dostaje pierwsze prawdziwe zlecenie. Ma siedem dni na rozwiązanie zagadki drobnych kradzieży. Nowe zadanie będzie doskonałą okazją do zdobycia prawdziwego przyjaciela.

Czytaj więcej >>

Halvdan – prawie wiking

 Bohaterowie znanych i uwielbianych książek Martina Widmarka po raz pierwszy na ekranie. Dwa światy. Jedna przyjaźń. Wielka przygoda! Kiedy dwa zwaśnione rody walczą o władzę, jedyną nadzieją na rozejm staje się młody Halvdan. Czy tajemnicza Meia pomoże mu odnaleźć zaginiony topór, symbol siły wikingów?

Czytaj więcej >>

Mirai

Rozpieszczonego Kuna czekają wielkie zmiany: w jego rodzinie pojawia się młodsza siostrzyczka, na której koncentruje się uwaga rodziców. Niedługo potem chłopiec odkrywa tajemniczy ogród, w którym przenosi się w czasie i spotyka starszą wersję Mirai.

Pojawienie się młodszego rodzeństwa wywraca do góry nogami życie Kuna, który nie kryje swojej zazdrości i wściekłości. Niespodziewanie odkrywa, że ogród obok domu umożliwia podróże w czasie i spotkania z krewnymi z przeszłości lub przyszłości. Pozwala to chłopcu na niezwykłą przygodę, w czasie której Kun lepiej poznaje dzieje własnej rodziny. Obserwuje dziadka, którego pasją były motocykle, mamę, która – zupełnie tak jak on – wcale nie sprzątała po sobie zabawek oraz swoją nastoletnią siostrę. Dzięki temu powoli uczy się empatii, równowagi oraz wrażliwości na innych. Mirai to ujmujące anime, udowadniające siłę rodzinnego ciepła i ogromną rolę bliskich relacji, których budowanie wymaga ciągłej pracy nad sobą.

Czytaj więcej >>