Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem

Uwaga! Premiera: Historia małżeńska | 29 listopada g. 19.45

W kinie Bajka od 29 listopada 2019 r.

Wnikliwy i pełen empatii obraz rozpadającego się małżeństwa i wspierającej się rodziny. „Historia małżeńska” w reżyserii Noah Baumbacha szturmem podbija kolejne światowe festiwale. Przenikliwy, pełen empatii portret rozpadającego się małżeństwa zdominował nominacje do nagród Gotham – film powalczy w kategoriach Najlepszy Film, Najlepszy Aktor (Adam Driver) oraz Najlepszy Scenariusz (Noah Baumbach). 

Kup
„Historia małżeńska” ze Scarlett Johansson i Adamem Driverem w rolach głównych ma obecnie aż 98% pozytywnych recenzji na portalu Rotten Tomatoes oraz średnią ocen na poziomie 95/100 na portalu Metacritic. Amerykańscy bukmacherzy przewidują liczne nominacje oscarowe, w szczególności w kategoriach aktorskich (dla Scarlett Johansson, Adama Drivera oraz Laury Dern). Johansson i Driver zbierają za swoje występy najlepsze recenzje od lat. 

Krytycy podkreślają wzruszający, intymny charakter opowiadanej w filmie historii i empatię, z jaką Baumbach traktuje swoich bohaterów. Pojawiają się porównania do „Sprawy Kramerów” Roberta Bentona i „Scen z życia małżeńskiego” Ingmara Bergmana. Radek Folta z Movies Room pisał w swojej recenzji: Złapałem się na tym, że pod koniec tego trwającego dwie godziny i kwadrans filmu chciałem, żeby wcale się nie kończył, żeby bohaterom się jakoś udało przezwyciężyć swoje problemy. Dlatego nie byłem sam, kiedy szybko sięgałem po okulary słoneczne wychodząc z kina, żeby ukryć napływające do oczu łzy. 

Prasa o filmie:

 „Historia małżeńska” to przede wszystkim mistrzowskie kreacje Scarlett Johansson i Adama Drivera.
Time Out

 Baumbach zawarł w swoim filmie esencję prawdziwego życia! 
Variety

 Zabawny, przejmujący, z ogromną dozą empatii i współczucia – „Historia małżeńska” to nie tylko bolesna historia rozwodu dwójki ludzi. To przede wszystkim przenikliwy obraz ich miłości. 
The Playlist

☛ Reżyser, który w finale „Historii małżeńskiej” doprowadził mnie do łez, stworzył poruszającą opowieść o nieświadomych poświęceniach, jakie składamy na ołtarzu miłości i cienkiej granicy między kompromisem a rezygnacją z samego siebie.
Filmweb

 Baumbach świetnie prowadzi swoich aktorów, pozwalając im na wygrywanie kolejnych uczuć, ale nie pozwalając na szarżę. Płacz, krzyk, wszystko jest dobrze umiejscowione w tempie historii i nie sposób filmowi zarzucić melodramatycznej „gry na emocjach”.
Filmawka