Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem

Zenek

W kinie Bajka od 14 lutego.

„Zenek” – film oparty na życiorysie Zenona Martyniuka – opowiada historię chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie, by śpiewać i bawić tłumy. Ukazuje drogę Zenka do ogromnego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, przypłaconej często niemałymi wyrzeczeniami, zyskując miano króla polskiego disco polo. Opowieść ubarwiona jest zdarzeniami, które przytrafiały się w tamtym czasie muzykom disco polo, a których konsolidacja w jednym filmie pozwala barwniej nakreślić realia lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych w Polsce. Oś fabuły zbudowana jest jak film paradokumentalny. W różnych momentach pojawiają się współczesne postacie bohaterów (grane przez aktorów), które wspominają i zapowiadają wydarzenia.

Film biograficzny. Reż. Jan Hryniak, wyk.: Krzysztof Czeczot, Jakub Zając, Klara Bielawka, Karol Dziuba, Jan Frycz, Roman Gancarczyk, Agnieszka Suchora, Jędrzej Bigosiński, prod. Polska 2020.

Film „Zenek” wyprodukowała Telewizja Polska. „Super, na razie już mi się podoba. Oglądałem efekty. Bardzo mi się podoba” – komentował prace twórców Martyniuk. „Jest to pierwszy od wielu lat film pokazujący prawdę o fenomenie, jakim jest zjawisko muzyka disco polo. A przede wszystkim ta ikona, jaką jest Zenon Martyniuk” – dodawał Kurski.