Polityka prywatności dla użytkowników serwisu internetowego Kina Bajka w Lublinie, działającego pod domenami: http://kinobajka.nazwa.pl, http://kinobajka.info, http://kinobajka.pl

Repertuar

Paź
22
wt
Dywizjon 303. Historia prawdziwa (Sala Czerwona)
Paź 22@09:00
Legiony (Sala Czerwona)
Paź 22@11:00
Był sobie pies 2 (Sala Niebieska)
Paź 22@11:30
Co gryzie Gilberta Grima? (Sala Niebieska)
Paź 22@13:45
Gordon i Paddy (Sala Czerwona)
Paź 22@14:00
Boże Ciało (Sala Czerwona)
Paź 22@15:15
Ikar. Legenda Mietka Kosza (Sala Niebieska)
Paź 22@15:30
Boże Ciało (Sala Czerwona)
Paź 22@17:30
Portret kobiety w ogniu (Sala Niebieska)
Paź 22@17:45
Ikar. Legenda Mietka Kosza (Sala Czerwona)
Paź 22@19:45
Parasite (Sala Niebieska)
Paź 22@20:00
Paź
23
śr
Był sobie pies 2 (Sala Czerwona)
Paź 23@08:45
Legiony (Sala Czerwona)
Paź 23@11:15
Był sobie pies 2 (Sala Niebieska)
Paź 23@11:30
Co gryzie Gilberta Grima? (Sala Niebieska)
Paź 23@13:45
Gordon i Paddy (Sala Czerwona)
Paź 23@14:00
Boże Ciało (Sala Czerwona)
Paź 23@15:15
Ikar. Legenda Mietka Kosza (Sala Niebieska)
Paź 23@15:30
Boże Ciało (Sala Czerwona)
Paź 23@17:30
Portret kobiety w ogniu (Sala Niebieska)
Paź 23@17:45
Ikar. Legenda Mietka Kosza (Sala Czerwona)
Paź 23@19:45
Boże Ciało (Sala Niebieska)
Paź 23@20:00
Paź
24
czw
Wyprawa Magellana (Sala Czerwona)
Paź 24@08:30
Wyprawa Magellana (Sala Czerwona)
Paź 24@10:45
Był sobie pies 2 (Sala Niebieska)
Paź 24@11:15
Gordon i Paddy (Sala Czerwona)
Paź 24@14:00
Ikar. Legenda Mietka Kosza (Sala Niebieska)
Paź 24@15:00
Boże Ciało (Sala Czerwona)
Paź 24@15:15
Boże Ciało (Sala Niebieska)
Paź 24@17:30
Ikar. Legenda Mietka Kosza (Sala Czerwona)
Paź 24@17:30
Pokaz przedpremierowy: Obywatel Jones (Sala Czerwona)
Paź 24@20:00

Kup

Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni najnowszy film Agnieszki Holland, thriller polityczny „Obywatel Jones” to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2019 roku. W międzynarodowej obsadzie wschodzące zagraniczne gwiazdy, m.in. James Norton („Wyścig”, „Wojna i pokój”, „Linia życia”), Vanessa Kirby („Czas na miłość”, serial „The Crown”, „Mission: Impossible – Fallout”) oraz nominowany do Złotego Globu – Peter Sarsgaard („Jackie”, „Siedmiu wspaniałych”, „Blue Jasmine”). Film przedstawia historię Garetha Jonesa – walijskiego dziennikarza, który w 1933 roku wyruszył do Związku Radzieckiego, aby odkryć przerażającą prawdę, stojącą za reżimem Stalina i sowiecką „utopią”. Kulisy jego reporterskiego śledztwa miały śmiertelne reperkusje, a przy okazji stały się inspiracją do powstania jednej z najsłynniejszych powieści XX wieku – „Folwarku zwierzęcego” George’a Orwella.

Młody dziennikarz Gareth Jones  zyskał sławę, pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po przejęciu przez niego władzy w 1933 roku. Teraz ambitny Walijczyk przymierza się do kolejnego wielkiego tematu – gwałtownej modernizacji Związku Radzieckiego. Chcąc gruntownie zbadać sprawę, reporter decyduje się na podróż do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Na miejscu poznaje młodą dziennikarkę Adę Brooks, pracującą dla Waltera Duranty’ego, dzięki której odkrywa, że prawda o stalinowskim reżimie jest brutalnie tłumiona przez sowieckich cenzorów. Słysząc zatrważające plotki na temat wielkiej klęski głodowej w ZSRR, Jones udaje się w samotną podróż przez Ukrainę. Dziennikarz staje się naocznym świadkiem tragedii Hołodomoru. Miliony ludzi umierają z głodu, podczas gdy tony zboża sprzedawane są za granicę, by sfinansować proces industrializacji radzieckiego imperium. Po powrocie do Londynu, Jones pisze artykuł ukazujący horror, którego doświadczył. Publikacja jest wyciszana, a jej autentyczność podważana przez zachodnich dziennikarzy, pozostających pod wpływem Kremla. Pomimo śmiertelnych pogróżek, Gareth nie ustaje w walce o prawdę. Swoimi odkryciami postanawia podzielić się z młodym, aspirującym pisarzem – George’em Orwellem.

Thriller polityczny. Reż. Agnieszka Holland, wyk.: James Norton, Vanessa Kirby, Peter Sarsgaard, Patrycja Volny, Joseph Mawle, Kenneth Cranham, Krzysztof Pieczyński, Michalina Olszańska, Beata Poźniak, Wojciech Urbański, prod. Polska, Ukraina, Wielka Brytania 2019, czas projekcji: 120 min.

Scenariusz filmu w artystyczny i oryginalny sposób dotyka kwestii, które pomimo upływu lat, zupełnie nie straciły na aktualności. Ich spoiwem jest „Folwark zwierzęcy” – znana powieść George’a Orwella. Odsłania ona mechanizmy totalitarnego terroru, które mogą być zwalczane wyłącznie poprzez czynny opór na kłamstwa i przemoc. Nasz bohater, Gareth Jones, jest zaangażowany w misję, która w brutalny sposób konfrontuje jego młodzieńczą odwagę i idealizm z rzeczywistością. W światku zachodnich korespondentów w Moskwie nikt tak jak on nie chce rzucić światła na okrucieństwa Stalina i nikt tak jak on nie jest na nie narażony – mówi Agnieszka Holland. – Dzisiaj nie brakuje nam skorumpowanych konformistów i egoistów. Brakuje nam jednak Orwellów i Jonesów. Dlatego to właśnie ich powinniśmy przywrócić do życia.

Główna część zdjęć rozpoczęła się 3 marca 2018 na Ukrainie, dokładnie w 85. rocznicę historycznej podróży Garetha Jonesa na Ukrainę w 1933 roku. Dziennikarz był naocznym świadkiem wielkiego głodu na Ukrainie, będącego konsekwencją bezwzględnej polityki Stalina. Świadectwo Jonesa stało się niezwykle cennym, niezależnym źródłem informacji na temat przeprowadzonego z premedytacją ludobójstwa, które pochłonęło miliony ofiar i było skrzętnie ukrywane przez kremlowską propagandę. Szczegółowe raporty Jonesa stały się podstawą prac dla wielu historyków, w tym Timothy’ego Snydera, autora książki „Skrwawione ziemie: Europa między Hitlerem a Stalinem”, który przy filmie Holland pełni funkcję konsultanta historycznego.

Filmowe sceny klęski głodowej były kręcone na Ukrainie w wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych. Pozostałe zdjęcia były kontynuowane w Polsce: w Warszawie, Katowicach, Sosnowcu, Krakowie i innych rejonach Małopolski, a także w Szkocji: w Edynburgu, Anstruther, Leven i St Andrews. Po raz pierwszy na planie w Polsce spotkały się uznane międzynarodowe gwiazdy: James Norton, Vanessa Kirby i Peter Sarsgaard, który gra Waltera Duranty’ego, sprzyjającego sowieckiemu reżimowi i konsekwentnie zaprzeczającemu doniesieniom Garetha Jonesa. W postać George’a Orwella wciela się Joseph Mawle („Gra o tron”), zaś premiera Wielkiej Brytanii, Lloyda George’a gra Kenneth Cranham („Czarownica”, „Walkiria”). Obsadę uzupełniają Krzysztof Pieczyński („Jack Strong”, „Krew Boga”, „Ziarno prawdy”), Michalina Olszańska („Ja, Olga Hepnarova”, „Córki dancingu”), Beata Poźniak („People on the Bridge”, „Żona Oficera”), Patrycja Volny („Pokot”, „Kurier”) i Wojciech Urbański („Ziarno prawdy”, „Pod Mocnym Aniołem”).

Autorką scenariusza jest amerykańska dziennikarka Andrea Chalupa, której teksty ukazują się m.in. w „Huffington Post”. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Naumiuk („Amok”, „Nina”). Scenografię stworzył Grzegorz Piątkowski („Miasto 44”, „Misja Afganistan”), a kostiumami Aleksandra Staszko („Ida”, „Demon”, „Imagine”). Reżyserką drugiego unitu jest Olga Chajdas, za reżyserię castingu odpowiadają Colin Jones („47 Meters Down”, „Love & Friendship”) i Magda Szwarcbart. Muzykę do filmu skomponował Antoni Komasa Łazarkiewicz („W ciemności”, „Pokot”).

Portret kobiety w ogniu (Sala Niebieska)
Paź 24@20:00
Paź
26
sob
Klub Filmowy Seniora: Obywatel Jones (Sala Czerwona)
Paź 26@10:00
Klub Filmowy Seniora: Van Gogh. U bram wieczności (Sala Niebieska)
Paź 26@10:30
12 Festiwal Filmów Snowboardowych „Winter is My Love 2019” (Sala Czerwona)
Paź 26@18:00

W programie – liczne konkursy i niespodzianki przygotowane przez organizatorów.

⛩ SNOWBOARDER – EVERYBODY, EVERYBODY (2019, USA)
Snowboader to najchętniej czytany magazyn snowboardowy na świecie Są obecni na rynku od 32 lat. W tym roku wypuszczają cztery filmy.
Autorem „Everybody” jest Ted Borland z kultowej amerykańskiej ekipy Think Thank i trudno nie powiedzieć o jego filmie, że jest świetny! Wyróżnia się zdjęciami i pracą kamery, które są bardzo świadome i staranne. Wyróżnia się montażem, który sprawia, że wszystko płynie.
W „Everybody” spotykamy młodą ekipę utalentowanych, perspektywicznych riderów, którzy wykorzystują swój czas. Patrząc na nich będziecie szczęśliwi!
I poza tym, że praktycznie każda minuta tego filmu jest dobra, dopełnieniem jest moment, który zwykle interesuje jedynie garstkę widzów – napisy końcowe, a jeszcze dokładniej: podziękowania od autorów filmu i od występujących w nim riderów. Podziękowania pełne szczerej wdzięczności wszystkim, którzy dawali im wsparcie, umożliwiając dojście do momentu w jakim dziś się znajdują. Czytając te podziękowania można zrozumieć, że za tym filmem, za tą częścią snowboardu, stoi ogromna, szczera ekipa. Wspierają się, uzupełniają i dbają o ciągłość snowboardowego przekazu.
Ameryka to ogromny kraj i jest w nim wiele snowboardowych załóg. My pokazujemy bardzo wyjątkową. Większą niż cała polska scena snowboardowa, ale przecież są w niej ludzie, którzy zaczynali jeździć i otwierali swoje firmy tuż po tym jak snowboard został wymyślony. Ekipę reprezentującą prawdziwy snowboarding, ten blisko korzeni: pochwalający indywidualność, nie kierujący się kalkulacją, nie ulegający trendom.
Zapraszamy na wspaniały streetowy film. Zrealizowany tak dobrze, że nawet jeśli nie do końca czujesz uliczne filmy, to oglądając go, miejskie otoczenie wyda ci się dla snowboardu tak samo naturalne jak białe, bezkresne górskie przestrzenie.
🍄 Występują: Phil Hansen, Reid Smith, Gabe Ferguson, Jill Perkins, Benny Milam, Brandon Davis, Gab Jacques, Finn Westbury, JJ Westbury, Rene Rinnekangas, Gus Warbington, Cooper Whittier i inni.
👉 Zwiastun: https://tiny.pl/tpcn6
Czas: 45 minut.

⛩ MACIEK DŁUGOSZ – EDIT 2019 (Polska)
Maciek Długosz od lat jest w ścisłej czołówce najlepszych polskich streetowych snowboarderów, co udowadnia między innymi sukcesami podczas startów w zawodach. Znany z super stylu, w tym roku wypuszcza pierwszy oficjalny streetowy part. Jego poziom jest niesamowity, jak na perfekcjonistę przystało. Po projekcji porozmawiamy z Maćkiem o tym jak powstają streetowe produkcje; czy jest to łatwe, tanie, bezpieczne, ile osób bierze udział w nagrywkach i skąd się bierze do tego motywację.
🍄 Występują: Maciek Długosz
👉 Zwiastun: Zobacz całość na festiwalu.
Czas: 5 minut.

⛩ ABSINTHE FILMS – ISLE OF SNOW (2019, Szwajcaria)
Dwudziesty film w dorobku słynnej szwajcarskiej ekipy Absinthe Films i naszym zdaniem najlepszy w całej ich historii.
Pełny przekrój topowego snowboardu w wykonaniu czołowych riderów. Freeride, street, park. Ujęcia z helikopterów i dronów. Świetne kadry, montaż, muzyka. Absolutny top!
🍄 Występują: Nicolas Müller, Wolle Nyvelt, Dylan Alito, Matt Wainhouse, Demetri Bales, Aspen Weaver, Hans Mindnich, Blair Habenicht, Judd Henkes, Brandon Cocard, David Carrier-Porcheron „DCP“, Frank Bourgeois, Chris Rasman, Mark Tremblay, Severin Van der Meer, Leo Eigensatz, Carlos Gerber.
👉 Zwiastun: https://tiny.pl/tpx1x
Czas: 60 minut

⛩ NITRO – OFFLINE (2019 USA)
Nitro to dziś kultowa marka, obecna na snowboardowym rynku od 30 lat. Ich niesamowity team skupia topowych riderów z całego świata, a ich filmy to powiew wolności. Po sukcesie czterech poprzednich filmów (m.in.„Boom” i „Bad Seeds”) spodziewaj się czegoś jeszcze lepszego. Pewny kandydat do tytułu: najlepszy filmu tego sezonu! Premierę wspiera NITRO POLSKA.
🍄 Występują: Eero Ettala, Sam Taxwood, Austin Smith, Bryan Fox, Sven Thorgren, Elias Elhardt, Benny Urban, Nils Arvidsson, Dominik Wagner, Griffin Siebert, Jared Elston, Zeb Powell, Zoi Synnott, Laurie Blouin, Marc Swoboda, Torgeir Bergrem, Ludvig Billtoft, Marcus Kleveland, Knut Eliassen, Dan Mace, Seth Hout.
👉 Zwiastun: https://tiny.pl/tpx54
Czas: 45 minut.

⛩ Ten tytuł poznasz w na tydzień przed wydarzeniem 🙂
🍄 Występują:
👉 Zwiastun:

Lis
6
śr
Przegląd Filmów Jazzowych „Kino Jazz”: Blue Note Records: Beyond the Notes
Lis 6@20:00
Przegląd Filmów Jazzowych „Kino Jazz”: Blue Note Records: Beyond the Notes

Przed seansem krótki wstęp dziennikarza muzycznego lub muzyka jazzowego, lampka wina lub kufel piwa.

Kup

 

Lis
13
śr
Kobiece Wieczory Filmowe: 1800 gramów
Lis 13@19:30

Przed seansem drobny poczęstunek, losowanie upominków od naszych sponsorów i partnerów, a także spotkanie z gościem – to atrakcje, które czekają na wszystkie Panie, które zdecydują się odwiedzić kino Bajka podczas specjalnego wieczoru zorganizowanego z myślą o nich.

Kup

Akcja filmu „1800 gramów” rozgrywa się w Krakowie, w okresie przedświątecznym. Ewa (Magdalena Rożczka) – dyrektorka interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego, szuka nowych rodziców dla porzuconych dzieci. Kobieta jest wulkanem energii i postrachem miejskich urzędników. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis dla dobra dzieci ze swojego ośrodka. Zaraz przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka, niemowlę porzucone przez matkę. By znaleźć dla niej rodzinę adopcyjną jeszcze przed świętami, Ewa gotowa jest zrobić wszystko, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość… Czy ratując jeden mały świat Ewie uda się uratować również siebie?

Dramat obyczajowy.  Reż. Marcin Głowacki, wyk.: Magdalena Różdżka, Piotr Głowacki, Danuta Stenka, Aleksandra Popławska, Maciej Zakościelny, Wojciech Mecwaldowski, Roma Gąsiorowska, Magdalena Lamparska, Anna Próchniak, Anna Smołowik, Dorota Kolak, Anna Tomaszewska, Marta Ścisłowicz, Wojciech Zieliński i Zbigniew Zamachowski, Tomasz Iwańca (Grubson), prod. Polska 2019, czas projekcji: 

„1800 gramów” to piękna i wzruszająca opowieść o najważniejszych ludzkich sprawach, o miłości i samotności, o poświęceniu i odwadze. Nasi bohaterowie muszą porzucić ograniczenia, w których tkwią, a wyzwanie, które przynosi im los, pozwala odnaleźć się i zmienić swoje życie. Wierzę, że ta historia chwyci za serce naszych widzów. Cieszę się, że do projektu udało nam się zaprosić znakomitych aktorów. Dodatkowym atutem są piękne plenery, bowiem akcja filmu rozgrywa się w Krakowie. Wielką satysfakcją jest, że to już ósmy film fabularny naszego krakowskiego zespołu – mówi Krystyna Lasoń, producentka.

Film ‘1800 gramów’ to bardzo ważny dla mnie projekt, w którego powstanie byłam zaangażowana od samego początku. To scenariusz inspirowany prawdziwymi historiami dzieci, które poznałam w czasie dziesięcioletniej współpracy z Interwencyjnym Ośrodkiem Preadopcyjnym w Otwocku. Mam nadzieję, że film ‘1800 gramów’, da początek wielu budującym rozmowom, bowiem wokół adopcji jest wciąż dużo spraw do naprawienia, a jestem pewna, że dobro maleńkich dzieci, które rozpaczliwe potrzebują miłości i utulenia to temat, który dotyka każdego wrażliwego człowieka. – Magdalena Różczka.

 

Lis
22
pt
Pokaz premierowy: Irlandczyk (Sala Czerwona)
Lis 22@18:00
Gru
4
śr
Przegląd Filmów Jazzowych „Kino Jazz”: Amazing Grace
Gru 4@20:00
Przegląd Filmów Jazzowych „Kino Jazz”: Amazing Grace

Przed seansem krótki wstęp dziennikarza muzycznego lub muzyka jazzowego, lampka wina lub kufel piwa.

Kup

 

Sty
8
śr
Przegląd Filmów Jazzowych „Kino Jazz”: Ella Fitzgerald
Sty 8@20:00
Przegląd Filmów Jazzowych „Kino Jazz”: Ella Fitzgerald

Przed seansem krótki wstęp dziennikarza muzycznego lub muzyka jazzowego, lampka wina lub kufel piwa.

Kup