Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem

Repertuar

Sty
29
śr
Kobiecy Wieczór Filmowy: Kłamstewko (Sala Czerwona)
Sty 29@19:30

Przed seansem spotkanie z Małgorzatą Mudą – wizażystką oraz lubelską liderką Ery Nowych Kobiet – inicjatywy Joanny Przetakiewicz. Do wylosowanie także nagrody od naszych partnerów – Księgarni u Hieronima, firmy Sylveco oraz Plackarni, a także bilety do kina Bajka.

Kup

Czarny koń Oscarowego wyścigu, nominowany do dwóch Złotych Globów, okrzyknięty przez krytyków jednym z najlepszych filmów roku.  Słodko-gorzki film Lulu Wang był jednym z przebojów ostatniego festiwalu Sundance. Komediodramat Amerykanki o chińskich korzeniach w idealnych proporcjach łączy humor ze wzruszeniem, a osobistą historię z imponującą lekkością przekuwa we wspólne doświadczenie wszystkich, którzy kiedykolwiek znaleźli się gdzieś pomiędzy: krajami, kulturami, językami. Między dzieciństwem a dorosłością.

Billi (w tej roli aktorka i raperka, Awkwafina) mieszka wraz z rodzicami w Nowym Jorku i właśnie tam zastaje ją wiadomość o ciężkiej chorobie żyjącej w Chinach babci. Chińczycy, mówi matka Billie, twierdzą, że tym, co zabija nie jest rak, tylko strach, więc cała familia decyduje ukryć złe wieści przed chorą i odwiedzić ją tłumnie pod naprędce skleconym pretekstem: hucznym weselem kuzyna. Nic nie szkodzi, że kuzyn i jego japońska dziewczyna znają się od zaledwie trzech miesięcy… Wychowana w Stanach Billie nie może pogodzić się z kłamstwem, ale i chłodem, z jakim Chińczycy tamują wszelkie emocje. Naznaczona przez dwa kraje, nieustannie przeżywa tożsamościowy konflikt – i częściej jest to komedia, niż dramat. Lulu Wang z humorem opowiada o kulturowym i pokoleniowym zderzeniu, o przemijaniu miejsc i ludzi, o desperackim szukaniu siebie pośród sprzecznych wizji i wartości. A przede wszystkim o tym, że język emocji jest być może najważniejszym z tych, które warto znać.

„Rewelacyjny pod każdym względem film Lulu Wang ze zjawiskową Awkwafiną, mocną kandydatką do Oscara, to zabawny, wzruszający, pełen życia film o relacjach rodzinnych w każdej kulturze”. The Rolling Stone

Komediodramat. Reż. Lulu Wang, wyk: Shuzhen Zhou, Awkwafina, X Mayo, Hong Lu, Hong Lin, Tzi Ma, Diana Lin, prod. Chiny, USA, 2020, czas projekcji: 98 min.

Partner wydarzenia