Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem

Wesele (Sala Czerwona)

Kiedy:
15 październik 2021@19:45 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-10-15T19:45:00+02:00
2021-10-15T20:00:00+02:00
Koszty:
20 i 17 zł
Wesele (Sala Czerwona)

Rezerwuj/Kup

 

W kinie Bajka od 8 października 2021 r.

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza „swoimi własnymi” prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

„Wesele” z 2004 roku, czyli pełnometrażowy debiut Wojciecha Smarzowskiego, to film, który przez lata doczekał się miana kultowego i sprawił, że na każdy następny projekt reżysera z wypiekami na twarzy czekali zarówno widzowie, jak i krytycy. Dość wspomnieć, że produkcja zebrała deszcz nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także rozbiła bank najważniejszych polskich laurów filmowych – Orłów, zdobywając statuetki we wszystkich najważniejszych kategoriach. Po 17 latach od pierwszego „Wesela” Wojciech Smarzowski powraca do korzeni i pyta: jak w tym czasie zmieniły się zwyczaje ślubne? Jak dziś na weselach bawią się Polacy? Jakie demony ścigają nas dziś między jednym kieliszkiem wódki a drugim? Zajrzyjcie za kulisy „Wesela” w teaserowym zwiastunie, który właśnie zadebiutował w sieci.

Dramat obyczajowy. Reż. Wojciech Smarzowski, wyk.: Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik, Ryszard Ronczewski, Agata Turkot, Mateusz Więcławek, Robert Wabich, Henryk Gołębiewski, Maria Sobocińska, Bartosz Porczyk, prod. Polska 2021, czas trwania: 135 min.