Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem

Zapraszamy do współpracy kina i domy kultury

Zapraszamy do współpracy kina i domy kultury, które chciałyby wziąć udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (NHEF) w 2021 i 2022 roku

Szanowni Państwo,

zapraszamy kina i domy kultury do współpracy przy organizacji 16 edycji projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (NHEF), czyli cyklicznych seansów dla szkół wszystkich poziomów nauczania, od przedszkoli do szkół ponadpodstawowych w tygodniu w godzinach porannych.

W obecnym roku szkolnym w projekcie miało wziąć udział aż 95 kin i domów kultury, zaplanowanych było ponad 3800  pokazów z frekwencją z 7 miesięcy na poziomie 400 tysięcy widzów.

Średnia frekwencja wynosi  560 widzów miesięcznie w statystycznym kinie lub ośrodku kultury, jest ona uzależniona od ilości pokazów, czasami jest to 200 osób jeśli odbywa się jeden lub dwa pokazy miesięcznie lub 2-3 tyś jeśli w kinie odbywa się 15-20 pokazów miesięcznie.

Ważne daty: 

9 marca – start naboru kin i domów kultury do projektu

30 marca – zakończenie naboru kin i domów kultury

15 kwietnia – ustalenie harmonogramu pokazów na okres od października 2021 do kwietnia 2022, który znajdzie się w formularzu zgłoszeniowym dla nauczycieli

17 maja – start zapisów dla szkół

5 października – koniec zapisów szkół

11 października – start pokazów

30 kwietnia – koniec pokazów

Jeśli nie mają Państwo pewności czy NHEF będzie się u Państwa cieszył zainteresowaniem szkół i przedszkoli, zachęcamy do spróbowania bez dalszych zobowiązań. Decyzję o realizacji pokazów mogą Państwo podjąć w momencie, gdy będą Państwo wiedzieli, że szkoły są nimi zainteresowane – a więc pod koniec zapisów szkół (na przełomie września i października). Jeśli liczba zapisów okaże się dla Państwa satysfakcjonująca, uruchomią Państwo projekcje. W przeciwnym wypadku mogą je Państwo odwołać bez konsekwencji.

W celu przygotowania się do naboru grup przedszkolnych i szkolnych oraz sprawdzenia ich zainteresowania NHEF i ustalenia frekwencji na pokazach, należy przygotować dla nich niezbędne informacje. W tym celu należy wykonać kilka poniższych kroków.

Krok 1. Wybór cykli filmowych dla każdej grupy wiekowej, które chcieliby Państwo u siebie oferować. Na początek kina najczęściej wybierają po jednym cyklu dla każdej grupy wiekowej, w kolejnym roku wymieniają je na inne i w ten sposób mogą co roku proponować widzom nową ofertę. Cykle pogrupowane są według następujących kategorii wiekowych i poziomów nauczania:

– przedszkole

– szkoły podstawowa, klasy 1-3

– szkoła podstawowa, klasy 4-6

– szkoła podstawowa, klasy 7-8

– szkoła ponadpodstawowa.

Krok 2. Do 15 kwietnia 2021 r.  ustalenie dat siedmiu pokazów w obrębie każdego cyklu – w każdym miesiącu odbywa się min. 1 pokaz w ramach cyklu, zatem całość trwa od października 2021 do kwietnia 2022.

Cykle z 7 filmami i datami znajdą się w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie internetowej projektu www.nhef.pl. Szkoły zapisują się za pośrednictwem formularza od 17 maja do 5 października. W tym okresie trwa promocja projektu, czyli przekazywane są informacje do szkół.

Krok 3. Informacja ile katalogów NHEF będą Państwo chcieli przekazać  do szkół i nauczycieli, aby wszyscy mogli się zapoznać z programem w okresie promocji projektu, czyli od 17 maja do 5 października.

Krok 4. Ustalenie cen karnetów na cały cykl (czyli 7 filmów) lub biletów na pojedyncze seanse (jeśli zdecydują się Państwo na możliwość udziału widzów w pojedynczych seansach). Zapisy szkół w formularzu zgłoszeniowym są przyjmowane na cały cykl, czyli na 7 filmów, niezależnie od tego jaką formę płatności wybiorą szkoły (bilety czy karnety). W razie obostrzeń jesteśmy również przygotowani, aby przejść na wersję online projektu.

Ostateczny termin na zgłoszenia kin i ośrodków kultury do NHEF: 30 marca 2021.

W zgłoszeniu prosimy podać:

– nazwę instytucji

– adres

– NIP

– liczbę miejsc w sali projekcyjnej – czyli maksymalną liczbę miejsc dostępnych w zapisach dla szkół

– imię i nazwisko osoby kontaktowej

– adres mailowy

– telefon

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym marek.luzynski@nowehoryzonty.pl 

Pozdrawiam, 

Marek Łużyński

koordynator projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

marek.luzynski@nowehoryzonty.pl